Available immediately ex stock. Subject to prior sale. Indicated price is list price per piece.
| w | 10 mm |
|---|---|
| L2 | 75 mm |
| ØDg6 | 32 mm |
| ØDmin | 30 mm |
| ØD2 | 58 mm |
| L | 100 mm |
| L1 | 140 mm |
|---|---|
| h | 30 mm |
| f | 14,75 mm |
| a | 28,5 mm |
| Screw | ASCC |
| Screw driver | T20R |
Our standard range offers matching cutting inserts for every toolholder.
Find your matching tool solutionContact us!
Our team will be happy to help you at any time.