Stocks are low or new stocks are coming in. Please ask for the current delivery time. Indicated price is list price per piece.
| ØD | 10 mm |
|---|---|
| w | 5 mm |
| tmax | 25 mm |
| Improved through coolant | yes |
| ØDmin | 20 mm |
| D1min | 12 mm |
|---|---|
| LH | 33 mm |
| f | 3,1 mm |
| R | 0,2 mm |
| t1max | 5 mm |
Our standard range offers matching toolholders for every cutting insert.
Find your matching tool solutionContact us!
Our team will be happy to help you at any time.