$ 40.53
Available immediately ex stock. Subject to prior sale. Indicated price is list price per piece.
| Threads/Inch | 28 |
|---|---|
| ØDmin | 10 mm |
| Ød | 7 mm |
| H1 | 0,49 mm |
| b | 4 mm |
| w | 0,11 mm |
|---|---|
| S | 3,4 mm |
| f | 5,8 mm |
| a | 9,3 mm |
| P | 0,91 mm |
Our standard range offers matching toolholders for every cutting insert.
Find your matching tool solutionContact us!
Our team will be happy to help you at any time.