Stocks are low or new stocks are coming in. Please ask for the current delivery time. Indicated price is list price per piece.
| w≥ | 2 mm |
|---|---|
| w≤ | 2,9 mm |
| LK | 36 mm |
| L1 | 54,9 mm |
| h1 | 31,6 mm |
| b | 16 mm |
| f1 | 15 mm |
|---|---|
| Adaptcode | TOA |
| tmax | 20 mm |
| Screw | ASCD |
| Screw driver | T20T |
Our standard range offers matching cutting inserts for every toolholder.
Find your matching tool solutionContact us!
Our team will be happy to help you at any time.