Available immediately ex stock. Subject to prior sale. Indicated price is list price per piece.
| As of thread size | M14 |
|---|---|
| Pitch (as of) | 1 mm |
| P bis | 2 mm |
| ØDS | 11,7 mm |
| b | 3,6 mm |
| w | 0,13 mm |
|---|---|
| S | 2,75 mm |
| ZEFP | 3 |
| tmax | 1,25 mm |
Our standard range offers matching toolholders for every cutting insert.
Find your matching tool solutionContact us!
Our team will be happy to help you at any time.